Seznamte se s novinkami v sortimentu od Remmersu

Německý výrobce stavební chemie a špičkových laků na dřevo Remmers rozšiřuje sortiment o speciální nátěr pro odstranění starých, zvětralých částí dřeva z dřevěných teras HOLZ-ENTGRAUER, speciální vodou ředitelný nátěr pro renovaci starého, zvětralého dřeva RENOVIER-GRUND a pečetící tvrdý vosk vytvářející matný přírodní vzhled ošetřovaných povrchů HWS-112-Hartwachs-Siegel.

HOLZ-ENTGRAUER Vlastnosti: Speciální nátěr pro odstranění starých, zvětralých částí dřeva z dřevěných teras a jiných dřevěných konstrukcí. Prostředek se nanáší štětcem pro vodou ředitelné lazury, nechá se cca 15 minut působit a poté se zašedle částice odstraní speciálním kartáčem / ten je součástí setu/. Dřevo potom oplachujte vodou, dokud se nepřestane tvořit pěna. Doporučuje se nechat dřevo vyschnout při venkovní teplotě 1 – 2 dny a poté ošetřit olejem /Pflege ol/ nebo lazurou /HK Lasur/. Tipy a důležité informace: Po ošetření plochy opláchněte velkým množstvím vody. Učiňte vhodná opatření, aby čistič a oplachová voda nepronikly do povrchových vod a závlahového systému. Při nebezpečí přímé kontaminace vody použijte fólii nebo plachtu.

RENOVIER-GRUND Vlastnosti, použití: Speciální vodou ředitelný nátěr pro renovaci starého, zvětralého dřeva. Nejprve je nutné odstranit veškeré nepevné částice ocelovým kartáčem. Poté provést odmaštění dřeva nejlépe ředidlem V101. Po vyprchání ředidla cca 1 hodina nanést 1 bohatý nátěr Renovier Grund a po jeho zaschnutí cca 4 hodiny aplikovat lazuru /Langzeit Lasur UV nebo Wetterschutz Lasur UV/. Vaše stará vrata, obložení štítu a podobně mohou opět vypadat jako nová. Tipy a rady: Při renovaci oken a vchodových dveří doporučujeme před dalším nátěrem provést mezioperační přebroušení brusným papírem P 180 nebo jemnou brusnou houbičkou.

HWS-112-Hartwachs-Siegel - pečetící tvrdý vosk vytvářející matný přírodní vzhled ošetřovaných povrchů Saténově matný povrch má dobrou mechanickou a chemickou odolnost. Přípravek byl vyvinut speciálně pro nástřik schodišťových stupňů. Na opravy je určen osvědčený produkt HWS-112-Hartwachs-Siegel v praktickém 200ml spreji, nyní také v bezbarvém odstínu. Ideálními oblastmi použití jsou opravy a první ošetření povrchu malých stavebních dílců, např. pracovních desek. Produkt je nastaven k okamžitému použití, sprej vystačí cca na 1m². Dřevěné dílce určené k ošetření musíme dobře zbrousit a zbavit je brusného prachu, mastnoty a silikonů. Poškozená místa je třeba předem vyspravit. Při pokojové teplotě 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu 65 % je materiál, odolný vůči krémům na ruce, již po cca 60 minutách suchý proti prachu.